czwartek, 3 maja 2012

Jak wykorzystać wolny 2 maja?

Po pierwsze fryzjer.
Tym razem Młodego zaprowadził Tatuś. Mama się nie podejmuje takich operacji bo nie ma ani wystarczająco dobrego sprzętu ani umiejętności by ostrzyc syna. Ostrzyc Tatusia to co innego...:)
***
Po drugie dowód osobisty dla Młodszego.
Po co Jaśkowi dowód?- Na wypadek jakiegoś wyjazdu za granicę. Dlaczego dowód a nie paszport? - Bo paszport takim brzdącom wydają na rok a dowód na pięć lat. Poza tym nie wybieramy się poza strefę Schengen, przynajmniej na razie. Poza tym wyrobienie dowodu nic nie kosztuje w przeciwieństwie do wyrobienia paszportu. Jednego dnia pomysł, drugiego realizacja. Cyknęliśmy fotkę (sami). Potem szybka, amatorska obróbka w programach graficznych. Jeszcze szybszy wydruk w Rossmanie (koszt 18 [3x6]zdjęć to 3 PLN). Zdjęć musiało być odpowiednio dużo by uzupełnić wolne miejsca w rodzinnych portfelach, a samych babć chłopcy mają 5 (2 babcie i 3 prababcie). Złożenie dokumentów zajęło dosłownie 5 minut bo wcale nie było kolejki (zdjęcia samoróbki zostały zaakceptowane).

***
Po trzecie naprawa awarii.
Bez wnikania w szczegóły techniczne - popsuła się bateria prysznicowa i robiła fontannę. Trzeba było kupić nową i przygotować grunt pod wymianę. W naszym przypadku prosta wymiany baterii wymaga rozebrania połowy łazienki.
***
Po czwarte urodzinki Juli
Rewelacyjne rodzinne przyjęcie na polanie w parku. Piknik, majówka z prawdziwego zdarzenia. Wszechobecna atmosfera sielanki i beztroski. Dzieci były po prostu cudne - wszystkie - cała ósemka. Fotek dzieciarni nie zamieszczam bo jako rodzic nie chciałabym, żeby ktoś zamieszczał fotki moich maluchów bez mojej zgody.

                                             


3 komentarze:

  1. No to pracowity ten wasz dlugi weekend:) My w przyszlym tyg bedziemy wyrabiac dowody młodzieży... a moj kran w kuchni dalej czeka na naprawe...:D

    OdpowiedzUsuń
  2. pomysł z dowodem Jasia- super! chyba go skradniemy dla naszej Maniusi:) nigdy nie wiadomo kiedy nam się przyda:) dziękujemy za inspiracje!

    OdpowiedzUsuń
  3. No tak... Matka nigdy nie ma dnia wolnego :)

    OdpowiedzUsuń